Program

Her finner du møter og turer vi har planlagt fremover.

januar

20
man
Troppen

Stian tilstede på speiderhuset

18:0019:00
20
man
Ekorn

Spikkemøte

18:0019:00
Speiderhuset ute
Ta med kniv
20
man
Elg

Geocathing

18:0019:00
Speiderhuset ute
Bjørn ansvarlig
20
man
Elg

Geocathing

18:0019:30
Speiderhuset ute
Magnus ansvarlig
20
man
Hare

Førstehjelp

18:0019:00
Speiderhuset
20
man
Hare

Førstehjelp

18:0019:00
Speiderhuset
Martine ansvarlig
20
man
Rev

Morsekode og radio

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Philip ansvarlig
20
man
Ulv

Geocathing

18:0019:00
Speiderhuset ute
Sindre ansvarlig
21
tir
Flokken

Speidermuseum

17:0019:30
Norsk Speidermuseum, Storgata 3, 0155 Oslo, Norway
27
man
Troppen

Janne tilstede på speiderhuset

18:0019:00
27
man
Ekorn

Kreativitet

18:0019:00
Speiderhuset
27
man
Elg

Livredning i vann

18:0020:00
Nadderudhallen, Haukeveien 12, 1357 Bekkestua, Norge
Ta med badetøy. Bjørn ansvarlig
27
man
Hare

Bålmøte

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Ta med kniv, fyrstikker og vedkubbe. Marianne ansvarlig.
27
man
Rev

Historie, 1 og 2 verdenskrig

18:0019:00
Speiderhuset
Peter og Eirik ansvarlig
27
man
Ulv

Musikk

18:0019:00
Speiderhuset
Oda ansvarlig
28
tir
Flokken

Stjernemøte

18:0019:15
Østernvannsvingen parkeringsplass, Dælimosen, 1359 Eiksmarka, Norway

februar

3
man
Troppen

Troppsmøte vinterspeiding

18:0019:30
Speiderhuset
Stian ansvarlig
3
man
Troppen

Alle 8-10 kl info snøhuletur

19:3020:00
4
tir
Flokken

Akemøte

18:0019:15
Speiderhuset / Dumpa
10
man
Troppen

Merete tilstede på speiderhuset

18:0019:00
10
man
Ekorn

Bålmøte

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Ta med vedkubbe, kniv og fyrstikker
10
man
Elg

Hygiene

18:0019:00
Speiderhuset
Bjørn ansvarlig
10
man
Hare

Tik Tok

18:0019:00
Speiderhuset
Marianne ansvarlig
10
man
Rev

Livredning i vann

18:0019:30
Nadderudhallen, Haukeveien 12, 1357 Bekkestua, Norge
Ta med badetøy.
10
man
Ulv

Baking

18:0020:00
Storengveien 42 B
Ta med 10 kr. Oda ansvarlig
11
tir
Flokken

Skimøte + skikjelke

18:0019:15
Haga Golfklubb, Griniveien 315, 1356 Bekkestua, Norway
17
man
Troppen

Vinterferie - ikke speidermøte

18:0019:00
18
tir
Flokken

Vinterferie

18:0019:00
Speiderhuset
24
man
Troppen

Helene tilstede på speiderhuset

18:0019:00
24
man
Ekorn

Tik Tok

18:0019:00
Speiderhuset
24
man
Ekorn

Tik Tok

18:0019:00
Speiderhuset
24
man
Elg

Pakkemøte

18:0019:00
Speiderhuset ute
24
man
Hare

Livredning i vann

18:0019:30
Nadderudhallen, Haukeveien 12, 1357 Bekkestua, Norge
Ta med badetøy. Martine ansvarlig
24
man
Rev

Natur

18:0019:00
Speiderhuset
Planter, dyreliv og fotspor
24
man
Ulv

Knuter

18:0019:00
Speiderhuset
Peter ansvarlig
25
tir
Flokken

Turdisiplin

18:0019:15
Speiderhuset
28-1
fre-søn
Troppen

Snøhuletur

Stian ansvarlig
29-1
lør-søn
Troppen

Underaldertur

29-1
lør-søn
Flokken

Hytte tur

To be determined

mars

2
man
Troppen

Troppsmøte verdensspillet

18:0019:30
Speiderhuset
Martin og Johan ansvarlig
2
man
Troppen

Førerpatruljemøte

19:3020:00
Martin og Martin ansvarlig
2
man
Troppen

Leirplanlegging for ledere og rovere

20:0021:00
3
tir
Flokken

Ismøte

18:0019:15
Skøytebane i Bærum
6-7
fre-lør
Ulv

Patruljetur Ulv og Ørn

6-8
fre-søn
Troppen

Hiorthpokalen

9
man
Ekorn

Livredning i vann

18:0019:30
Nadderudhallen, Haukeveien 12, 1357 Bekkestua, Norge
Ta med badetøy
9
man
Elg

Sikkerhet

18:0019:00
Speiderhuset
Bjørn ansvarlig
9
man
Hare

Knuter

18:0019:00
Speiderhuset
Marianne ansvarlig
9
man
Rev

Mat på bål

18:0019:30
Sauejordet ved Kiwi
Lage forskjellige matretter på bål
9
man
Ulv

Surringer

18:0019:00
Speiderhuset ute
Sindre ansvarlig
10
tir
Flokken

Isfiskemøte

18:0019:15
Østernvann
16
man
Troppen

Janne tilstede på speiderhuset

18:0019:00
16
man
Ekorn

Knuter

18:0019:00
Speiderhuset
16
man
Elg

Gapahuk

18:0019:00
Speiderhuset ute
16
man
Hare

Kart og kompass

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Marianne ansvarlig
16
man
Rev

Førstehjelp

18:0019:00
Speiderhuset
Kroppen og livredning. Peter ansvarlig
16
man
Ulv

Spionmøte

18:0019:00
Speiderhuset
Peter ansvarlig
17
tir
Flokken

Fuglekasse

18:0019:15
Speiderhuset
23
man
Troppen

Merete tilstede på speiderhuset

18:0019:00
23
man
Ekorn

Orientering

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
23
man
Elg

Bålmøte

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Ta med vedkubbe, kniv og fyrstikker
23
man
Hare

Brannvern

18:0019:00
Speiderhuset
Martine ansvarlig
23
man
Rev

Sikkerhet

18:0019:00
Speiderhuset ute
Peter og Eirik ansvarlig
23
man
Ulv

Snekre fuglekasse

18:0019:00
Speiderhuset ute
Oda ansvarlig
24
tir
Flokken

Førstehjelp

18:0019:15
Speiderhuset
30
man
Troppen

Helene tilstede på speiderhuset

18:0019:00
30
man
Ekorn

Naturkjennskap

18:0019:00
Speiderhuset
30
man
Elg

Pionering

18:0019:00
Speiderhuset ute
30
man
Hare

Lavo/ gapahuk

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Martine ansvarlig
30
man
Rev

Spionmøte

18:0019:00
Speiderhuset
Spioner og deres hemmelige oppdrag
30
man
Ulv

Lage tyrkerknop

18:0019:00
Speiderhuset
Sindre ansvarlig
31
tir
Flokken

Kart og kompass

18:0019:15
Speiderhuset

april

6
man
Troppen

Påskeferie - ikke speidermøte

18:0019:00
7
tir
Flokken

Påskeferie

18:0019:15
13
man
Troppen

Påskeferie - ikke speidermøte

18:0019:00
14
tir
Flokken

Lærmøte + haikebrett

18:0019:15
Speiderhuset
18
lør
Troppen

Dugnad og årsmøte på Mason Hill

10:0017:00
Mats og Stian (hyttefut) ansvarlige
18-19
lør-søn
Troppen

Overnatting Mason Hill for 8-10 kl. + rovere

19
søn
Troppen

The Amazing Nadderud raze for 8-10 kl + rovere

10:0018:00
20
man
Troppen

Troppsmøte Speideraksjonen

18:0019:30
Speiderhuset
Merete ansvarlig
20
man
Troppen

Førerpatruljemøte leir/pionering

19:3020:00
21
tir
Flokken

Speideraksjon

18:0019:15
Speiderhuset og Bekkestua
25-26
lør-søn
Troppen

Kretsbannerkonkurranse

Johan og Martin ansvarlig
27
man
Ekorn

Lekemøte

18:0019:00
Speiderhuset ute
27
man
Elg

Spionmøte

18:0019:00
Speiderhuset
27
man
Hare

Kahoot

18:0019:00
Speiderhuset
Martine ansvarlig
27
man
Rev

Bygge leir

18:0019:00
Sauejordet ved Kiwi
Hva er viktig når man bygger leir? Philip ansvarlig
27
man
Ulv

Strandrydding

18:0019:00
Henie Onstad Kunstsenter, Høvikodden
Ta med plasthandsker og søppelpose.
28
tir
Flokken

St. Georg møte

18:0019:15
Sauejordet

mai

4
man
Troppen

Troppsmøte besøke Isi

18:0019:30
Isi avfallsanlegg
Merete ansvarlig
4
man
Troppen

Førerpatruljemøte

19:3020:00
5
tir
Flokken

Orienteering

18:0019:15
Sauejordet
10-11
søn-man
Flokken

Kalvøyadagen

Kalvøya, Bærum, Norway
11
man
Troppen

Janne tilstede på speiderhuset

18:0019:00
11
man
Ekorn

Musikk

18:0019:00
Speiderhuset
11
man
Elg

Strandrydding

18:0019:00
Kadettangen, Sandvika
Ta med plasthansker og søppelpose
11
man
Hare

Strandrydding

18:0019:00
Sjøflyhavna Kro, Martin Linges vei 57, 1364 Fornebu, Norge
Ta med plasthandsker og søppelpose
11
man
Rev

Strandrydding og miljøproblemer

18:0019:00
Storøyodden, ved parkeringa til stranda
11
man
Ulv

Førstehjelp

18:0019:00
Speiderhuset
Sindre ansvarlig
12
tir
Flokken

Standrydding

18:0019:15
Høvik
18
man
Troppen

Merete tilstede på speiderhuset

18:0019:00
18
man
Ekorn

Strandrydding

18:0019:00
Onkel Eriks vei, Høvik
Plasthandsker, søppelpose
18
man
Elg

Førstehjelp

18:0019:00
Speiderhuset
Bjørn ansvarlig
18
man
Hare

Kosemøte

18:0019:00
Speiderhuset
18
man
Rev

Pakkemøte

18:0019:00
Speiderhuset
Philip ansvarlig
18
man
Ulv

Sykkeltur til Østernvann

18:0019:00
Østernvannsvingen parkeringsplass, Dælimosen
Ta med sykkel, sykkelhjem og badetøy. Oda ansvarlig
19
tir
Flokken

Seljefløyte

18:0019:15
Østernvannsvingen parkeringsplass, Dælimosen, 1359 Eiksmarka, Norway
23-24
lør-søn
Troppen

Vivil-lekene

Nadderud Stadion
Foreldrerådet og Merete ansvarlig
25
man
Troppen

Helene tilstede på speiderhuset

18:0019:00
25
man
Ekorn

Kosemøte med Kahoot

18:0019:00
Speiderhuset
25
man
Elg

Sykkeltur til Østernvann

18:0020:00
Østernvannsvingen parkeringsplass, Dælimosen
Ta med sykkel, sykkelhjelm og badetøy. Bjørn ansvarlig
25
man
Hare

Geocach

18:0019:30
Parkering ved Øverland
Ta med sykkel, sykkelhjelm og litt penger (til eventuell bolle eller lignende)
25
man
Rev

Sykkeltur til Østernvannsvingen

18:0020:00
Østernvannsvingen parkeringsplass, Dælimosen, 1359 Eiksmarka, Norge
Ta med sykkel, sykkelhjelm og badetøy.
25
man
Ulv

Avslutningsmøte

18:0019:00
Speiderhuset
Peter ansvarlig
26
tir
Flokken

Dyrespor

18:0019:15
30-1
lør-man
Troppen

Kanohaik

Merete og Stian ansvarlig

juni

2
tir
Flokken

Kanomøte

18:0019:30
Veritas parken Høvik
6-8
lør-man
Flokken

Gapahuktur

Marka
8
man
Troppen

Troppsmøte pakke til leir

18:0019:30
Lageret i kjelleren på Bekkestua Bibliotek
Stian ansvarlig
9
tir
Flokken

Leirbålsmøte med speiderløfte og bading

18:0019:30
Østervann

august

8-16
lør-søn
Troppen

Leir til Steinsholet i Jotunheimen

© 2009–2020 Nadderud speidergruppe