
Kretsbannerkonkurranse 17. - 18. oktober
Kretskonkurranse
Lørdag 17. - søndag 18. oktober 2009
Sted: Grønland
Troppen
Ansvarlig: ABspeiderne
Påmelding innen:
Søndag 4. oktober 2009, kl. 23:00
15. september 2009 av Mats Grimsgaard | Enhet: Troppen
En av årets store høydepunkter i Asker og Bærum Speiderkrets arrangeres denne helgen. Kretsens patruljer møter til vennskaplig speiderkamp, med mange spennende og morsomme aktiviteter. Beste tropp får det ærefulle ansvaret for kretsbanneret det neste året. De 4 beste patruljene skal representere kretsen under Norgesmesterskap i Speiding juni 2010.
Vi ønsker i år at så mange patruljer som mulig deltar. Jo flere patruljer, jo mer gøy blir det. Kretsen har i dag over 50 patruljer, og vi anmoder alle grupper, om å støtte opp om årets Kretsbannerkonkurranse.
Oppmøte parkeringsplassen på Vestmarksetra lørdag FØR klokka 09:00.
Konkurransen gjennomføres oppe på Grønland hvor patruljene også overnatter i telt. På veien opp vil patruljene testes i kart & kompass. Det er to oppgaver i praktisk speiding, før leirbålet om kvelden. Lørdagen avsluttes med teorioppgave, like før rosignal. Søndag morgen starter tidlig, med en rundløype med 4 poster (Førstehjelp, knuter/surringer, naturkjennskap og en hemmelig oppgave).
Vedlagt ligger også liste over utstyr som patruljene trenger under årets oppgaver. Bruk standard pakkeliste for personlig utstyr.
Patruljene er selv ansvarlig for mat og telt. Patruljene må selv bære eget utstyr tur/retur Grønland. Det er meget god tilgang på vann på Grønland. Toalettforholdene er også tilfredsstillende.
Premieutdeling på Vestmarksetra (parkeringsplassen) søndag ca klokka 1500.
Vi har planer om et uhøytidlig leirbål lørdag kveld. Gruppene bes om å være behjelpelige med program her. Alle patruljene skal stille med et lite underholdningsbidrag. (3-4 minutter). Patruljer som ikke gjør dette vil bli trukket i poeng… I tillegg til heder og ære er det noen premier på lur.
Vi prøver også å få til muligheter for at speiderne også skal kunne delta på JOTA, oppe på Grønland.
Påmelding til Mats innen søndag 4. oktober.
Vel møtt!
Speiderhilsen ABspeiderne
Nødvendig Patruljeutstyr til årets oppgaver
- Surretau
- Saks
- Målebånd/metermål (1,5meter)
- Grønn skismurning
- Kompass
- Sterk lommelykt (for nattmanøver…)
- Førstehjelpsutstyr, øving
- Godt humør
Kniv, øks, sag og mulitverktøy er alltid en selvfølge
I tillegg må patruljene ha førstehjelpsutstyr for reelle skader.
Telt, mat og annet utstyr patruljen selv har behov for.
Lunch og middag lørdag (kanskje litt nattmat?).
Frokost og lunch på søndag