Slik blir dugnaden på Mason Hill

Slik blir dugnaden på Mason Hill

Takdugnad

Lørdag 21. - søndag 22. mai 2011
Sted: Mason Hill

Alle

Ansvarlig: Arbeidsgruppa


Takdugnad

Lørdag 28. - søndag 29. mai 2011
Sted: Mason Hill

Alle

Ansvarlig: Arbeidsgruppa


Takdugnad

Lørdag 4. - søndag 5. juni 2011
Sted: Mason Hill

Alle

Ansvarlig: Arbeidsgruppa


Takdugnad

Lørdag 11. - søndag 12. juni 2011
Sted: Mason Hill

Alle

Ansvarlig: Arbeidsgruppa

6. april 2011 av Mats Grimsgaard | Enhet: Alle

Vårens kjempeløft på speiderhytta vår nærmer seg. Nå er arbeidslagene klare og planene begynner å komme i orden. Hytta skal få nytt tak, nye piper, ny peis og nytt inngangsparti. Jobben skal gjøres over fire helger og materialer flys inn mellom de to første dugnadshelgene.

Arbeidslagene er satt opp på bakgrunn av de tilbakemeldingene vi har fått i vår. Vi har forsøkt å ta hensyn til alle, og er ganske fornøyd med resultatet. Noen av dere har bare anledning til å stille én av dagene, dette er markert med ("l" eller "s") etter navnet deres. Listene står etter speiderens siste etternavn.

Hvert lag har en teamleder, som fungerer som kontaktperson for dugnadshelgen.

21. og 22. mai (dobbelt skift)

Denne helgen skal alt som skal rives rives, og alt som skal ryddes ryddes. Her gjøres alt klart til helikoptertransporten som skjer påfølgende uke. Fordi det er mye som skal gjøres, og så viktig at alt blir gjort, skal det jobbes to skift denne helgen - et som begynner tidlig, og et som holder på utover ettermiddagen/kvelden.

Teamledere: Jan Petter Brevik (481 60 702, e-post) og Alexander Behringer (900 88 219, e-post)

  • Arnesen
  • Bedas
  • Birkeland
  • Bringsvor
  • Busk (s)
  • Clementz (s)
  • Dalgrav
  • Emberland
  • Flom
  • Fosse
  • Frigstad
  • Grøttumsbråten
  • Lykke
  • Nydal
  • Salvesen
  • Sejersted (l)
  • Starckjohann (l)

28. og 29. mai

Denne helgen begynner byggingen. Inngangsparti, takbjelker, sperrer og lekter skal på plass. Brannmurer inne i hytta settes opp/repareres.

Teamleder: Steinar Kindem Lund (990 92 992, e-post)

  • Asplund
  • Bjørnstad (l)
  • Buøy (l)
  • Daviknes
  • Eikenes
  • Enevoldsen
  • Fallstein
  • Hestø (s)
  • Kristiansen (s)
  • Kruse-Jensen
  • Storvoll

4. og 5. juni

Denne helgen skal mesteparten av byggingen fullføres. Taket skal legges, inngangspartiet skal få gulv og rekkverk. Peis, ovn og piper monteres.

Teamleder: Tord Skoe Fredriksen (957 59 050, e-post)

  • Børli
  • Grelland
  • Heldaas
  • Høydahl-Ohme
  • Kristensen
  • Lauritzen (s)
  • Nyeggen
  • Read-Larsen

11. og 12. juni

Den siste dugnadshelgen skal taket få papp. Vindskier, takrenner, lister og annen "finish" må på plass. Nybygget får et første strøk med beis/maling. Interiør skal på plass. Hytta og området ryddes.

Teamleder: Cathrine Grimsgaard (416 01 928, e-post)

  • Aamodt-Moe
  • Bryn-Jensen
  • Gohn
  • Gunnarsson
  • Hyldmo
  • Kolbjørnsen
  • Moen

Vi håper alle er fornøyd med fordelingen og gleder seg like mye som oss til dette. Dere vil få mer informasjon på årsfesten søndag 8. mai og på e-post ettersom planene utarbeides. Dersom noen er nødt til å bytte helg, må vedkommende ordne dette på egenhånd og gi beskjed til teamlederen sin.

Arbeidsleder for hele byggeprosjektet blir Ola Helø (909 57 789, e-post). Han kommer til å være tilstede alle helgene. De andre lederne i speidergruppa vil også bidra underveis.

Dette blir morsomt, og vi håper på mye bra vær denne våren. På forhånd takk for innsatsen!

Oppdatert 6. april 2011 © 2009 - 2012 Nadderud speidergruppe  |  Kontakt  |  Til toppen av siden